O híling

Vitajte v našom spoločnom svete 

Chcete vedieť ako to všetko vzniklo?

Vyrábanie prvých mastičiek nastalo v období hľadania vlastnej životnej cesty v tomto rýchlom svete. A keďže pri veľkej rýchlosti nastáva často spomalenie, trvalo mi veľmi dlho kým som nazbierala prvé bylinky do prvej mastičky. A takto sa začala vyvíjať alchýmia v mojich rukách. Skúšanie, miešanie, voňanie, testovanie, cítenie, toto všetko sa vytváralo pokusom a omylom, radosťou ale aj sklamaním. Až raz počas tuhej zimy, keď bylinky zaliezli do teplej zeme a ja som nemala z čoho vyrábať, ma napadlo ponoriť sa hlbšie do alchýmie mastičiek a inej prírodnej kozmetiky. Emulzie, pokusy, teória ale aj prax s deťmi počas "vyučovania". Týmto som plná JA.

A kde sa to všetko odohráva?

Táto vášeň sa vo mne zrodila v srdci Banskej Štiavnice, v  kráteri plnom magickej energie. V tomto meste má každá budova svoje čaro a svoju históriu. Práve preto som si vybrala dielničku, ktorá sa nachádza v historickom centre mesta, na skok od tajchu/jazera Vodárenská alebo od prenádherného výhľadu na Tatry z vrchu Paradajz. Vyrábať v čistom priestore plnom čara krajiny a mesta je pridaná hodnota nielen pre mňa, ale aj pre kozmetiku, ktorá v ňom vzniká. Za túto šancu som vďačná nielen genius loci miesta, ale aj ľuďom ktorý ma vedome podporujú a stoja za vôňou ktorá pravidelne vychádza z mojej dielničky :). Ďakujem.

O dezodorantoch a telových mliekach

Telové mlieka a dezodoranty sú vyrábané z kvalitných za studena lisovaných olejov. Vône, éterické oleje, ktoré sú pridávané do kozmetiky používam hlavne v BIO kvalite. Ostatné suroviny ako sú emulgátory a konzervanty sú na 95% prírodného charakteru. Sú to hlavne organické zlúčeniny a deriváty. Niekedy sa Vám však môže zdať, že ich názvy v INCI názvosloví znejú priam strašidelne a nezdravo. Aj ja som si to v začiatkoch vyrábania myslela, stačí sa však hlbšie ponoriť do organickej chémie a hneď to všetko znie príjemnejšie a hlavne prírodnejšie :).

Híling - zdravá krása v začiatkoch

Značka kozmetiky Híling – zdravá krása vám vie ponúknuť  päť certifikovaných a dermatologicky testovaných produktov. Sú to telové mlieka a dezodoranty, ktoré sú testované aj na blízkych priateľoch, rodine a hlavne na mne :) . Do budúcna chcem certifikovať vlasovú kozmetiku a skrášľovaciu kozmetiku (make - up, očné linky a iné). Budem veľmi rada ak aj vy samy navrhnete o čo máte záujem, čo Vám vonia a čo máte radi. Pretože aj vďaka Vám stojí Zdravá krása práve tam kde je .

Výhody prírodnej kozmetiky Híling – zdravá krása :

  • Certifikovaná a dermatologicky testovaná
  • Vyrobená s láskou a radosťou
  • 95% prírodného charakteru
  • Láskavá ku pokožke a k životnému prostrediu
  • Viete od koho ju máte (slovenský výrobok)

Nevýhody, ktoré časom zvýhodním :) :

  • Plastové obaly, ktoré časom vymením za sklenené a recyklovateľné
  • Práca na tom aby suroviny, ktoré používam boli hlavne v BIO kvalite a z FAIR TRADE predaja

Každá cesta má svoj začiatok :)

jankaJanka Mazáková
Svoju vlastnú kozmetiku vyrábam 3 roky, pričom kladiem dôraz na kvalitu olejov a vôní, ktoré spájam s včelím voskom, kvetovými vodami a bylinkami. Spolupracujem aj na projekte Živá učebnica v Banskej Štiavnici, kde učím deti zážitkovým spôsobom pochopiť chemické a fyzikálne deje a pritom spoznávame rastliny a prírodu. V kozmetike rozvíjam svojho tvorivého a bádateľského ducha, aby som Vám odovzdala čo najzdravšiu formu staroslivosti o svoje telo v súlade s prírodou.

Váš prehliadač je zastaraný!

Pre správne zobrazenie tejto webstránky aktualizujte svoj prehliadač. Aktualizovať prehliadač teraz

×